جشنواره زغال اخته کلیبر

جشنواره زغال اخته کلیبر

جشنواره زغال اخته در معرفی شایسته جاذبه های گردشگری شهرستان کلیبر موفق بوده است .
فتحی پور در جشنواره زغال اخته منطقه نمونه گردشگری قلعه دره سی کلیبر افزود: زغال اخته میوه ای است که با زحمت فراوان کشت و برداشت می شود و لازم است برای این محصول ارزشمند کار ارزشمندی نیز انجام بگیرد.
فتحی پور برگزاری جشنواره زغال اخته در کلیبر توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را اقدامی ارزشمند در راستای معرفی این محصول به همگان و شناساندن جاذبه های طبیعی شهرستان کلیبر خواند و گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی سبب می شود با جذب سرمایه گذاران به سوی تبیین حقیقی کلیبر به عنوان پایتخت گردشگری کشور پیش برویم.
وی راه اندازی کارخانجات فراوری این میوه و تعاونی باغداران در داخل شهرستان کلیبر را از جمله نیازهای اساسی باغداران این شهرستان خواند و گفت: جشنواره زغال اخته در کلیبر فرصتی برای پیگیری مطالبات باغداران این شهرستان گردشگرپذیر را فراهم کرده است.
نماینده مردم کلیبر در مجلس با بیان اینکه تاسیسات زیر ساختی و امکانات رفاهی و اقامتی ایجاد شده در منطقه نمونه گردشگری قلعه دره سی در شان شهرستان کلیبر راه اندازی شده است، اظهار داشت: امکانات خدادادی این شهرستان با توسعه زیر ساخت ها بیش از پیش به گردشگران شناسانده شده است.
فتحی پور همچنین از پیگیری جدی جهت راه اندازی هرچه سریع تر تله کابین شهرستان کلیبر خبر داد.
یادآور می شود، دومین جشنواره زغال اخته توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان  جمع کثیری از مردم علاقمند شهرستان کلیبر در منطقه نمونه گردشگری قلعه دره سی کلیبر برگزار میشود

جشنواره‌های مختلف آداب و رسوم‌، غذا و میوه‌ها از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری مناطق استان و برای جذب گردشگر بیشتر برگزار می‌شود‌. همچنین برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برای  پربارترکردن و جذاب تر کردن محتوای این جشنواره‌ها پیش بینی شده است‌.

با توجه به حضور گسترده گردشگران در استان آذربایجان شرقی و منطقه ارسباران به ویژه علاقه‌مندان به طبیعت گردی در شهریور ماه درمنطقه ارسباران و شهرستان کلیبرو فرا رسیدن فصل برداشت زغال اخته‌، این زمان برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته شده است .

جشنواره یک روزه زغال اخته  در منطقه نمونه قلعه درسی کلیبر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با حضور  تولید کنندگان و توزیع کنندگان برتر زغال اخته منطقه‌، هنرمندان‌، علاقه‌مندان و گردشگران برگزار می‌شود.

 

 

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *