ریس و نوقای تبریز

آدرس : تبریز، خیابان چایکنار ( فارابی) ، جنب زیرگذر آبرسان پلاک 44
تلفن : 33350295 (041)

تبریز شهری که سوغاتی های رنگارنگ و بی نظیرش در تمام دنیا شهره است. صنایع دستی، شیرینی های تبریز، غذاهای تبریز مورد توجه مسافران و گردشگران است.
یکی از عادت‌های غذایی مردم ایران این است که پس از صرف ناهار و شام حتما باید یک ماده غذایی شیرین میل کنند که البته از نظر پزشکی هم بسیار مفید است و می‌گویند به جذب غذا کمک می‌کند.

اگر مسافر تبریز هستید اصلا نگران تهیه شیرینی پس از غذا نباشید. تعداد شیرینی‌هایی که در تبریز پخته می‌شوند بسیار متنوع است .
قصد دارم، شما را با سوغات تبریز، شهر زیبایی ها آشنا کنم. تبریز یکی از شهرهای ایران با جاذبه های گردشگری زیادی است، که هر سال، پذیرای تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی می باشد. آنچه از دیرباز با سفر ادغام شده آوردن ره آورد یا همان سوغاتی برای آشنایان است. خوشبختانه سوغاتی های شهر تبریز، تنوع زیادی دارد که میتوان متناسب با سلیقه مسافران در سبد خریدشان صنایع دستی ، خوراکی و شیرینی های تبریز را مشاهده کرد. مسافران بعنوان سوغاتی از شهر تبریز برای نزدیکانشان ره آورد های زیادی تهیه می کنند و هیچ کدام دست خالی به شهر خود بر نمی گردند. سوغات معروف تبریز آجیل، باقلوا، قرابیه، نوقا، راحت الحلقوم و پنیر لیقوان  است. 

قرابیه، نوقا، اریس، لوزی، راحت‌ا‌لحلقوم ، تسبیحی ، حلـــوای گـــردویی ، باقلوای ترک و… از جمله شیرینی‌ها و سوغات معروف تبریز هستند.
قُرابیه نوعی شیرینی سنتی، محلی و البته گرانقیمت تبریز است که با بادام یا گردو یا پسته تهیه می‌شود  از این شیرینی  تبریزی‌ها در اعیاد، مهمانی‌ها و عروسی‌ها و مراسمات و حتی در جلسات رسمی در سازمانها بیشتر استفاده میکنند. و خیلی شیرینی خوشمزه ای است . توصیه تبریز توریست به مسافران عزیز خرید شیرینی قرابیه و ریس از شهر تبریز است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.