شماره پشتیبانی 24/7 ۰۹۱۴۵۸۰۹۵۷۵

پیست های اسکی سهند و یام

پیست های اسکی سهند و یام

این پیست در جنوب شرقی تبریز واقع شده است فاصله مکانی پیست از پلیس راه تبریز تهران ۲۷ کیلومتر است .

معاون عمرانی استاندارآذربایجان شرقی :
پیست اسکی سهند خود را برای تبریز ۲۰۱۸ آماده کند
همه دستگاه ها موظف به تکمیل نواقص و زیرساخت های این پیست شدند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از پیست اسکی سهند از مسوولان و مدیران این پیست خواست این مکان ورزشی منحصر به فرد را برای تامین برنامه های تبریز ۲۰۱۸ آماده کنند
مهندس پورمهدی در جریان این بازدید با اشاره برنامه های جامع استان در ارتباط با تبریز ۲۰۱۸ ، ظرفیت و امکانات پیست اسکی سهند را یکی از شاخص های مهم و نقش آفرین در تحقق برنامه های تبریز ۲۰۱۸ و گردشگری استان بیان کرد.
@tabriztourist
وی گفت : پیست اسکی سهند به دلیل همجواری با تبریز ، طبیعیت زیبا و سایر ظرفیت های فنی و ورزشی می تواند یکی از پایگاه اصلی در راستای تامین برنامه های گردشگری استان برای تبریز ۲۰۱۸ مورد توجه قرار گیرد اما قبل از آن باید همه زیرساخت های این پیست به فرا خور نیازهای این ورزش و شان استان آماده شود.
@tabriztourist
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا بر تکمیل زیر ساخت های این پیست از جمله ارتباطات ، راه ، آب و گاز و افزایش شبکه برق مورد نیاز آن از سوی دستگاه های اجرایی تاکید کرد.

به گفته وی تامین گاز این پیست از سوی شرکت گاز استان در دست اجراست و تا سه و چهار ماه آینده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت ، همچنین در باره تقویت شبکه برق ، جاده ، تلقن ، موبایل ، اینترنت و سایر خدمات رفاهی و اقامتی دستورات لازم به دستگاه های اجرایی مسوول صادر شده و مقرر شده همه این تسهیلات و خدمات قبل از ۲۰۱۸ مهیا شود.

پیست اسکی سهند در جنوب شرقی تبریز و ۲۷ کیلومتر بعد از پلیس راه تبریز – تهران در طبیعت و دامنه های زیبای سهند واقع است .

این پیست هم اکنون با دو دستگاه بالابر، هتل ویلایی و اماکن ورزشی بین راهی (شانلی) پذیرایی خیلی از دوستداران به ورزش اسکی است و به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط جوی منطقه در طول شش ماه می تواند به اسکی بازان سرویس دهد.
@tabriztourist

 پیست اسکی سهند  یکی از شاخص های مهم و نقش آفرین در تحقق برنامه های گردشگری این شهر
[/av_textblock]
[/av_one_full]

[av_one_full first]
[av_textblock size=” font_color=” color=”]
آذربایجان شرقی از جمله استان های کشور است که به واسطه موقعیت خاص جغرافیای و شرایط ویژه جوی دارای ظرفیت های بالقوه ای برای توسعه ورزش های زمستانی و به ویژه اسکی است

تمام محدوده آذربایجان شرقی را کوه‌ها و ارتفاعات تشکیل داده‌ و استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی است. در واقع این استان محل اتصال دو رشته کوه مهم و اصلی کوه‌های ایران یعنی البرز و زاگرس است و بلندترین نقطه آن، قلهٔ کوه سهند است، نقطه ای کوهستانی که یکی از ۱۳ پیست اسکی بین المللی کشور در آن قرار دارد.

پیست سهند تبریز دارای فصل اسکی شش ماه در سال و ارتفاع تقریبی برف چهار متر و برف از نوع پودری بوده و مسیر جاده آن بهمن گیر نیست. اما با وجود چنین امتیازهایی و با توجه به اینکه فضای این پیست برای انجام هر گونه ورزش زمستانی مناسب  است، هر ساله در آستانه فصل سرما و آغاز دوره ورزش های زمستانی و بویژه اسکی در این منطقه، خبرهای گاه و بی گاهی از مشکلات علاقمندان به اسکی در دسترسی به این پیست و یا مسدود شدن جاده های منتهی به آن منتشر می شود، مشکلاتی که تنها مختص پیست اسکی سهند نیست و در مورد پیست های دیگر استان چون پیام مرند نیز که از امکانات به مراتب کمتری نسبت به سهند برخوردار هستنند، صادق است.

یکی از کارشناسان اسکی استان در خصوص وضعیت این رشته ورزشی گفت: ورزش اسکی در استان هایی چون آذربایجان شرقی محروم واقع شده و از زیرساخت های رایگان و طبیعی چون مناطق کوهستانی مناسب برای اسکی، استفاده بهینه ای صورت نمی گیرد و اگر قانون خصوصی سازی بدرستی در این حوزه اجرا شود و سرمایه گذاران بخش خصوصی در آن ورود پیدا کنند، می توان شاهد رشد و توسعه چشمگیر این رشته جذاب ورزشی متناسب با ظرفیت های بالقوه آذربایجان شرقی بود.

 از سرمایه ای به نام گردشگر زمستانه غفلت نکنیم

پیست های اسکی آذربایجان شرقی

کمک مربی اسکی :  فرزاد نوراللهی کاردانی تربیت بدنی و علوم ورزشی و کمک مربی درجه ٣ اسکی آلپاین

تلفن تماس   : ۰۹۱۴۴۷۹۹۲۹۷

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *