کافه پلاک هفت

آدرس کافی شاپ پلاک هفت تبریز

تبریز، خیلابان والمان ، روبروی کلسیا

یک خونه خیلی قدیمی روبروی کلیسای تبریز با حیاط و حوض بزرگ و تراس و چینش میز و صندلی ها در حیاط کنار حوض و دو تا اتاق و کلی تابلو نقاشی که متعلق به مدیر کافه ( استاد آقازاده )هست رو میتونید در این کافه ببینید .

با انواع نوشیدنی ها و غداهایی مثل املت و ماکارونی و کوفته و چایی و خرما و…

یک جای دنج همراه با موسیقی و حال و هوای خونه های قدیم .

نه کسی فخر فروشی میکنه نه کسی خودش رو میگیره ، یک جایی که دنبال کلاس گذاشتن نیستند و کاری به کارت ندارند و میتونی با خودت یا دوستانت تو  حیاط این خونه قدیمی خلوت کنی !

مدیر و صاحب  کافه هم هنرمند هستش و  آدمی نیست که اهل دک و پز باشه ،  کنار گوشه ای نشسته و نقاشی میکشه هر از گاهی با یک چای خستگی در میکنه . جزو اون آدمهایی هستش که خودشه و فیلم بازی نمیکنه خیلی رک و راحت هستش .

من ازش خوشم اومد . توریست های تبریز هم گاها به این کافه میان .

فاکتورهای زیادی وجود دارند تا بتوان یک کافی شاپ را کافی شاپی خوب دانست…

از میز کافی شاپ گرفته تا فضا و کیفیت و سرویس دهی و… چطور یک کافی شاپ می تواند خاطره ی خوبی برایتان رقم بزند؟
از نظر بسیاری از کارشناسان یک کافی شاپ خوب باید همیشه بوی قهوه ی آن به راه باشد یعنی این یکی از شرط های اصلی این است که بوی خاص و تازگی قهوه باید وقتی در کافی شاپ باز می شود اولین چیزی باشد که به مشام می رسد. صاحب یک کافی شاپ اگر باهوش باشد در ساخت آن از چوب استفاده می کند تا بوی قهوه را در آنجا بیشتر نگه دارد.

اگر چه شاید در فرهنگ آمریکایی ها کافی شاپ به معنای جایی است که در آن بتوان قهوه نوشید اما در فرهنگ مردم کشورهای دیگر کافه جایی برای عرضه و ارائه ی قهوه،غذاهای سبک و انواع نوشیدنی است. علاوه بر این یک کافی شاپ خوب باید محل مناسبی برای دور هم جمع شدن ها و گپ و گفتگوهای دوستانه در حین میل کردن باشد.
کافی شاپ خوب جایی است که به فرد آرامش دهد و جای دنجی باشد و علیرغم تمام هیاهوهای خیابان و محیط بیرون با پخش موسیقی زیبایی محلی گرم و صمیمانه را بوجود آورد.
میز کافی شاپ هم مورد دیگری است که باید به آن اهمیت داد در واقع این میزها نباید طوری باشند که فرد احساس کند که وارد رستوران شده است. اصولا صندلی های چوبی گزینه ی مناسبی هستند.
دکوراسیون و احترام سرویس دهنده ها می تواند جز فاکتورهای قرار گرفتن یک کافی شاپ در رده ی خوب باشد که در صورتی که هر کدام از آنها در نظر گرفته نشود،در تصمیم فرد اثر منفی می گذارد

تبریز هم مثل همه شهر های بزرگ دنیا پر از کافه و کافی شاپ و نیز رستورانه. همیشه انتخاب بهترین کافی شاپ سخت بوده ولی در اینجا سعی کردیم از کافی شاپ های معروف تبریز رو معرفی کنیم و بتونی انتخاب خوبی از میان کافی شاپ های تبریز برای امشب یا آخر هفته داشته باشی.