شماره پشتیبانی 24/7 ۰۹۱۴۵۸۰۹۵۷۵

استانبول

استانبول شهری منحصر به فرد از لحاظ موقعیت جغرافیایی که به وسیله تنگه بسفر به دو قسمت اروپایی و آسیایی تبدیل شده است.  از شمال به دریای سیاه و از سمت جنوب غربی از طریق تنگه بسفر به دریای مدیترانه می رسد.  دو قسمت شرقی و غربی استانبول به وسیله دو پل به هم متصل میشوند. شهرداری استانبول اطلاعات کاملی را در رابطه با این شهر در اختیار شهروندان خود قرار داده است.

این کلان شهر در حدود ۲۲ میلیون جمعیت دارد که حدود ۶۵ درصد در بخش اروپایی و ۳۵ درصد در بخش آسیایی ساکن هستند. جالب است بدانید که جمعیت این شهر از چند سال گذشته تا به حال به صورت تقریبی ۵ برابر شده است و این رشد همچنان ادامه دارد.

امنیت در استانبول

تمام کشورهای توریستی بخاطر حفظ امنیت گردشگران خود ، امنیت شهر خود را حفظ  و درباره آن سخن می گویند. امنیت در استانبول در حد استاندارد و متعادل قرار دارد. اکثر مناطق استانبول از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. مناطق ناامن در همه شهرهای دنیا وجود دارند و استانبول نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد . به فرض مثال منطقه خیابان سلیمانیه و آتاتورک امنیت پایینی نسبت به سایر مناطق دارند.

امنیت در استانبول به خاطر حضور افسران پلیس و دفاتر خدمات پلیس و آشنایی با زبان های انگلیسی ، ترکی ، عربی امنیت شهر را دو چندان کرده و با خیال آسوده می توان تا پاسی از شب از زیبایی های ساحل و شهر زنده استانبول لذت برد.

مناطق اروپایی استانبول

 1. آرناووت کوی (Arnavutköy) : این  منطقه در نزدیکی فرودگاه جدید استانبول و درمنطقه سر سبز قرار دارد  واکثرا  ویلایی با تعدادطبقات کم هستند.
 2. آوجیلار (Avcılar): آوجیلار در غرب استانبول قرار دارد و دسترسی به متروبوس و اتوبوس شهری دارد . آوجیلار موقعیت خوبی برای زندگی دارد.
 3. باغجیلار (Baücılr) : باغجیلار  منطقه بومی نشین و خارجی نشین و بسیار شلوغ است کسانی که اهل شلوغی نباشند نمی توانند در این محل زندگی کنند .این محل به مترو و اتوبوس شهری و دولموش دسترسی دارد از نظر دسترسی مشکل خاصی را نمی توان مطرح کرد.
 4. باغچه لی اولر (Bahçelievler) : این قسمت از استانبول نزدیک مترو بوس و مترو اتاتورک می باشد.  موقعیت حمل ونقل  خوبی دارد. در این منطقه بناها عمدتا نوساز و برای خرید مناسب می باشند
 5. باکرکوی (Bakırköy) : منطقه ای مناسب برای زندگی است و پارامترهای دلنشین یک زندگی آرام را در خود جای داده است.
 6. باشاک شهیر (Başakşehır) : این منطقه تازه ساخت و همه بناها نو می باشند. طبیعتی زیبا  ودل نشین در این منطقه زبانزد می باشد. فاصله منطقه باشاک شهید تا مرکز استانبول ۲ ساعت می باشد.
 7. بایرام پاشا (Bayrampaşa): این قسمت از استانبول در نزدیکی مرکز استانبول قرار دارد  وبه مترو واتوبوس  نزدیک است و درنزدیکی چند دانشگاه قرار دارد
 8. بشیکتاش (Beşıktaş) : این منطقه بهترین جای استانبول هست  ومی توان از گران قیمت ترین خانه ها و کرایه ها حرف زد  موقعیت عالی  ونزدیک دریا دارد.
 9. بیلیکدوزو (Beylıkdüzü): این منطقه از استانبول بناهای تازه ساخت و تا مرکز ۱ ساعت فاصله دارند  واکثرا ایرانی وعرب ساکن هستند
 10. بی اوغلو (Beyoğlu): این منطقه  میتوان از تکسیم   وشیشهانه   نام برد دسترسی عالی و موقعیت تجاری خوبی دارد و هم تورک وخارجی سکونت دارند.
 11. بویوک چکمجه (Büyülçekmece): این منطقه از مرکز شهر دور است و نزدیک دریا می باشد دوستانی که با مرکز شهر کاری نداشته باشند  وکار خودشان را انجام می دهند جای خوبی هست اما برای افراد معمولی موقعیت مناسبی نیست.
 12. چاتالجا (Çatalca): این منطقه در دورترین نقطه دسترسی به مرکز است و به دوستانی که خواهان گرفتن و ماندن  در نزدیکی مرکز هستند اصلا توصیه نمیکنم این محل تقریبا در نزدیکی فرودگاه جدید هست.
 13. ایوب سلطان (Eyüpsultan) : این منطقه خوش آب وهوا  نزدیک مرکز وهم جنگل و طبیعت دارد دسترسی با اتوبوس  امکان پذیر است  وهم با مترو م۵ میتوانید تا قسمتی نیز بروید  تا تکسیم هم ۱ ساعت راه دارد
 14. اسنلر (Esenler) : اسنلر منطقه خوب و مناسب برای زندگی هست و بهترین نقطه دسترسی به مترو و اتوبوس است.
 15. اسن یورت (Esenyurt) : این منطقه کاملا بومی  واکثر فقیر نشین ترین منطقه استانبول می باشد
 16. فاتح (Fatih) : محله فاتح  در مرکز استانبول و از قدیم ترین مناطق استانبول می باشد و جزو جاذبه های توریستی میباشد همچون بازار بزرگ وایا صوفیا
 17. قاضی عثمان پاشا (Gaziosmanpaşa)
 18. گون گورن (Güngören)
 19. کایتانه (Kağıthane)
 20. کوچوک چکمجه (Küçükçekmece): ازمرکز شهر تا اینجا ۱ ساعت راه هست با مترو بوس  وکنار ساحل قرار دارد.
 21. ساری یر (Sarıyer) : این منطقه از مناطق گران قیمت میباشد و خانه ها براساس دلار یا یورو کرایه  داده می شود وبهترین نقطه برای زندگی است
 22. سیلیوری (Silivri) : سیلیوری در ۳ ساعتی استانبول با اتوبوس و ۱ ساعتی ۳۰ دقیه با ماشین شخصی قرار دارد این محل کاملا بومی نشین هست.
 23. سلطان قاضی (Sultangazı)
 24. شیشلی (Şişli) : بهترین قسمت اروپایی میتوان به شیشلی اشاره کرد هم به میدان تکسیم نزدیک هست و هم از نظر رفت وآمد بسیار عالی ونسبتا شلوغ هست
 25. زیتین بورنو (Zeytınburnu) : این منطقه از استانبول  در قسمت اروپایی قرار دارد و هم مردم بومی و غیر بومی زندگی میکنند  تقریبا می توان گفت منطقه امن نباشه برای خارجی ها مشکل باشه.

مناطق آسیایی استانبول

آدالار (Adalar)جزیرها در استانبول در منطقه آسیایی قرار دارند جزو جاذبه های توریستی محسوب می شود
آتاشهیر (Ataşehır):این منطقه جز بهترین منطقه های برای اقامت می باشد همه خانه ها اکثرا تازه ساخت و نو می باشد مردم بومی سکونت دارند.
بیکوز (Beykoz)بیکوز منطقه زیبا و سرسبز کنار دریا و جنگل قرار دارد کسانی که عاشق طبیعت باشن بهترین نقطه زندگی هست.
چکمه کوی (Çekmeköy):چکمه کوی محله ای تازه ساخت  وتا اوسکودار با مترو تقریبا ۴۰ دق راه هست  کسانی که محل کارشان در آنجا هست خوب هست ولی در مرکز باشه مسافت طولانی باعث خسته گی روزانه شما میشود.
کارتال (Kartal):کارتال محلی زیبا و خوب برای زندگی هست ونزدیک دریا هست و دارای کافه و رستوران های زیاد می باشد.
کادیکوی (Kadıköy):کادیکوی از بهترین نقطه برای زندگی در استانبول می باشد از لحاظ سیستم حمل نقل بسیار قوی به همه وسایل حمل  ونقل دسترسی دارد.
مال تپه (Maltepe):مال تپه از مناطق خوب وقابل سکونت برای ایرانی های عزیز می باشد منطقه خوب و نزدیک به کادیکوی ونزدیک مترو مارمارا و مترو داوشان تپه می باشد.
پندیک (Pendik):پندیک در نزدیکی فرودگاه سبیحا کوچ  هست و نزدیک دریا اکثر ساکنین این منطقه بومی هستند وتا مرکز شهر  ۲ ساعت با اتوبوس راه دارد
سانجاک تپه (Sanacaktepe):سانجاک تپه از مناطق سرسبز قسمت آسیایی هست وبزرگترین بیمارستان آسیایی در این محل ساخته شده است  مکانی آرام برای زندگی است.
سلطان بیلی (Sultanbeyli):این منطقه در استانبول مکانی کاملا بومی نشین هست و از دریا کمی دور هست شاید برای هموطنای ایرانی سخت باشد در این محیط زندگی کنند. اما از نظر حمل نقل مشکل نداشته و خوب است.
شیله (Şile):دهکده توریستی شیله مکانی سرسبز جهت کوهنوردی  و شنا هست  با داشتن کلی رستوران و غذاهای خوشمزه ترک می توانید روز خوبی در این مکان داشته باشید.جهت رفتن به شیله شما از اوسکودار با اتوبوس های مخصوص شیله می توانید به آسانی بروید .
توزلا (Tuzla):توزلا در قسمت اسیایی با مرکز شهر فاصله تقریبا ۲ ساعته دارد برای آمدن مترو مارمارا و اتوبوس هست .این منطقه دارای جنگل های سرسبز می باشد.
عمرانیه (Ümranıye):عمرانیه منطقی زیبا و پر رفت آمد نزدیک مترو م ۵  و ایستگاه های اتوبوس و دولموش  از کادیکوی و اوسکودار هم اتوبوس و دولموش وسیله حمل ونقل دارد.عمرانیه نزدیک پل بوسفور با ماسین شخصی ۲۰ دقیقه مسافت دارد وبا مترو هم میتوانید به آسانی به قسمت اروپایی بروید.
اسکودار (Üsküdar):در منطقه خوش  آب وهوا در قسمت آسیایی قرار گرفته نزدیک دریا ومترو مارمارا ومتروی م ۵ ومتروبوس از نظر حمل ونقل موقعیت عالی نزدیک به تکسیم و کادیکوی و بشیک تاش هست.

برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *