24/7 Support number ۰۹۱۴۵۸۰۹۵۷۵

کندوان

کندوان

یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان سهند بخش مرکزی شهرستان اسکو واقع شده ‌است. این روستا دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی‌است و به‌دلیل معماری روستای کندوان که بسیار منحصر به فرد میباشد از تمام نقاط دنیا بازدید کننده دارد.

عسل از مهم‌ترین سوغات روستای کندوان است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است که این موجب جذابیت بی‌نظیر آن شده است. معماری روستای کندوان و جاری بودن زندگی مردم در قالب بافت قدیمی آن یک استثنا در دنیا به حساب می‌آید. چرا که دیگر در ترکیه و آمریکا کسی در کاپادوکیه و داکوتا زندگی نمی‌کند. کندوان روستایی است بنا شده در صخره و تنها سازه این دهکده را سنگ‌ها تشکیل می‌دهند. خانه‌ها هرمی شکل هستند و برای دام‌ها نیز حفره‌هایی در سنگ‌ها بنا شده است.

کندوان منطقه‌ای ییلاقی از رشته کوه‌های سهند است که مراتع سرسبزش عشایر زیادی را به آن جا می‌کشاند. در تابستان  آب و هوای زوستای کندوان نسبت به تبریز حنک تر است چشمه آب معدنی کندوان نیز یکی از جاذبه‌های این روستای ۶ هزار ساله محسوب می‌شود. آب این چشمه با کمترین درصد سنگینی برای درمان بیماری‌های کلیوی بسیار مفید است.

پرفسور «دیوید رول» باستان‌شناس مشهور انگلیسی در سفر به ایران و کشف نخستین مسیر پستی دنیا، قدمت کندوان در این مسیر را یکی از استنادات خود برای نظریه فرود آدم _ یکجانشینی بشر غار نشین و زندگی اجتماعی انسان‌ها_ قرار داده است.

 در روستای کندوان یکی از  هتل های صخره ای دنیا وجود داردکه در دل کوه حک شده است ، و قابل تامل است.

فاصله کندوان تا تبریز  ۶۰ کیلومتر می باشد و یک ساعته میتوان آنرا پیمود .

kandov11

آذربایجان یکی از قدیمی ترین خطه های ایران است که مورخان رومی و یونانی آن را به نام آتروپاتان ماد می شناختند اما عده کمی مطلع هستند که این منطقه به پراسپا باستان که در آن سردار اسطوره ای رومی مارک آنتونی به سال ۳۶ پیش از میلاد دچار شکست شد نزدیک است.

در حقیقت اردوکشی آنتونی فاجعه بار از آب در آمد چرا که وی سربازان و تجهیزات بسیاری را در برابر اشکانیان از دست داد. تنها در یک وهله پیاده نظام ماد، ده هزار لژیونر رومی را از بین برد. مارک آنتونی و باقیمانده سپاهش ابتدا به سوریه و از آنجا به مصر گریختند تا کلئوپاترا به آنها جان پناه داد.

 

اجاره خانه در روستای کندوان ( اینجا کلیک کنید)

 

رستوران های خوب تبریز و سردرود را یشناس ( اینجا کلیک کنید )

شاید مطالب زیر نیز مورد علاقه شما باشد.

خانه های تاریخی تبریز را بشناسید .

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *