شماره پشتیبانی 24/7 ۰۹۱۴۵۸۰۹۵۷۵
خرید اپارتمان در ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه

این روزها خرید ملک در کشور ترکیه به دلایل زیادی مورد استقبال ایرانیان قرار گرفته است. اقتصاد رو به رشد کشور ترکیه ، فرهنگ نزدیک این کشور به فرهنگ ایران ، آب و هوای دلنشین و عاری از آلودگی ، امنیت بالا ، ارتباطات گسترده با تمام دنیا ، امکان دریافت اقامت دایم و شهروندی این کشور دلایل ترغیب به خرید ملک در ترکیه هستند.

طبق آمار ارائه شده توسط روزنامه رسمی ترکیه درخواست خرید ملک تا سال ۲۰۲1 توسط ایرانیان ، در صدر جدول قرار دارد که تعداد 12هزار واحد خرید اپارتمان توسط ایرانیان انجام یافته است.

از طریق خرید ملک میتوان پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کرد  تنها با خرید بالای 400 هزار دلار میتوان شهروندی ترکیه را در عرض 4 ماه بدست اورد.

در صورتی که شما نیز تمایل به سرمایه گذاری در کشور ترکیه در قسمت ملک و دریافت پاسپورت شهروندی و پاسپورت دایم ترکیه را دارید با ما تماس بگیرید. 09145809575 حق شناس
قبل از اینکه تصمیم برای خرید ملک در ترکیه بگیرید با ما مشاوره رایگان داشته باشید.

خرید ملک در ترکیه یا همان خرید خانه در ترکیه، برای دریافت پاسپورت و اقامت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه این پُست را بخوانید

 

خرید ملک در ترکیه یا همان خرید خانه در ترکیه، برای دریافت پاسپورت و اقامت کاربرد دارد. برای اطلاع از هزینه خرید ملک در ترکیه این پُست را بخوانید. اگر می‌خواهید بدون محدودیت تجارت کنید، ارتباط خود را با دنیا حفظ کرده و با پرداخت حداقل هزینه پاسپورتی معتبر برای خود و خانواده‌تان تهیه کنید، توصیه ما به شما خرید ملک در ترکیه و دریافت پاسپورت این کشور است. کشور ترکیه به عنوان یکی از برترین مقاصد توریستی دنیا است که همواره مورد توجه شهروندان   مهاجرت به ترکیه  به یکی از پرمخاطب ترین گزینه های متقاضیان ایرانی بدل شده است.

 

خرید ملک در ترکیه

موردی که احتمالا این روزها زیاد به گوشتان خورده، سرمایه‌گذاری در کشور موفق و در حال پیشرفت ترکیه به منظور دریافت اقامت، حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور است!

به طور معمول ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به مدت 3 ماه اقامت داشته باشند. اگر یک دانشجوی بین المللی و در حال تحصیل در دانشگاه های ترکیه باشید، وضعیت اقامت شما موقتی بوده و وابسته به زمان تحصیل شما در این کشور است. این در حالی است که اجاره ملک در ترکیه نیز تنها اجازه حضور حداکثر یک ساله در این کشور را داده و قابل تمدید نیست.

اما اگر مایل به دریافت اقامت دائم و دریافت شهروندی ترکیه هستید، خرید ملک واجد شرایط در این کشور بهترین گزینه پیش روی شما خواهد بود. فاکتوری که به شما و اعضای خانواده اجازه زندگی دائمی در کشور ترکیه و شهر زیبای استانبول را داده و حتی می تواند موجب کسب درآمد ارزی و استفاده از مزایای یک شهروند دو تابعیتی شود!

اگر کنجکاو هستید تا از شرایط خرید ملک و دریافت پاسپورت ترکیه مطلع شوید، در ادامه همراه ما باشید.

 

خرید ملک در ترکیه برای اقامت

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه با تصویب قانونی جدید، مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت حق شهروندی در ترکیه را از یک میلیون دلار به 400 هزار دلار کاهش داده است.

این بدین معنی است که شما می‌توانید با خرید ملکی با حداقل ارزش 400 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه، نسبت به دریافت کارت اقامت ترکیه، حقوق شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام کنید.

 

حال باید دید که خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه به چه اندازه می‌تواند برای شما مفید باشد؟ بگذارید از چند جنبه به این سوال متداول پاسخ دهیم:

 

با توجه به استقبال روزافزون گردشگران و دانشجویان بین‌المللی برای حضور در کشور ترکیه، در کنار هتل‌های این کشور، آپارتمان‌ها و خانه‌های خریداری‌شده توسط سرمایه‌گذاران ایرانی، بدون شک گزینه خوبی برای اجاره و کسب درآمد مناسب از این طریق خواهند بود. حتی در حال حاضر برخی از ملک‌ها با گارانتی اجاره در ترکیه به فروش می‌رسند!

بنابر جدیدترین آمار اینترنتی، اعتبار پاسپورت کشور ترکیه در وضعیت مطلوبی بوده و دارای رنکینگ 52 جهان است. این بدین معنی است که دارنده پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی مجاز به ورود به 111 کشور دنیا نظیر قطر، کره‌جنوبی، مالزی، برزیل و آفریقای جنوبی است.

دارنده پاسپورت ترکیه همچنین امکان ورود به کشورهایی نظیر کویت، بحرین، لبنان و اکثر کشورهای آفریقایی را با صدور ویزای فرودگاهی خواهد داشت و در عین حال امکان دریافت ویزای آنلاین برای ورود به کشورهایی نظیر استرالیا و عمان را دارد.

در کنار این موارد باید به این موضوع اشاره کنیم که اعتبار پاسپورت ترکیه از پاسپورت ایرانی بالاتر بوده و با حق شهروندی و پاسپورت ترکیه، پروسه دریافت ویزای سایر کشورهای دنیا نظیر ویزای شینگن  به مراتب آسان‌تر خواهد بود.

البته بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که کشور ترکیه در تلاش برای پیوستن به اتحادیه اروپا و حوزه شینگن است و در صورت موفقیت در این امر، پاسپورت این کشور با جهشی باورنکردنی، از اعتبار بسیار بالاتری نسبت به حال حاضر برخوردار شده و امکان ورود بدون محدودیت به 26 کشور حوزه شینگن برای دارنده پاسپورت ترکیه وجود خواهد داشت.

اما به دلیل نزدیکی فرهنگ ایران و ترکیه و شباهت‌های اقلیمی این دو کشور، می‌توان گفت که بازار بین‌المللی و فعال ترکیه، سکونت، تحصیل و کار در این کشور را به گزینه‌ای منطقی و مناسب برای بسیاری از ایرانیان تبدیل کرده است.

 

قوانین خرید ملک در ترکیه

همان طور که در مطلب انتقال سند ملک در ترکیه به توضیح کامل این موضوع پرداختیم، زمانی که شما موفق به خرید ملک قانونی به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا در کشور ترکیه شوید، باید به اداره ثبت زمین و املاک  رفته و درخواست تقاضای حقوق شهروندی ترکیه را ارائه دهید.

آن‌ها گزارش ارزیابی مدارک و اسناد انتقال وجه بانکی خرید ملک شما را مورد بررسی قرار می‌دهند.

اداره پس از گذشت 3 تا 7 روز کاری و بررسی مدارک، نامه تاییدیه حق شهروندی ترکیه را به متقاضی ارائه می‌دهد. سپس فرد باید با در دست داشتن این نامه به دفتر مهاجرت ترکیه مراجعه کرده و برای مجوز اقامت درخواست دهد.

 

با دریافت مجوز اقامت و تاییدیه حق شهروندی، فرد بایستی برای نهایی‌سازی درخواست خود به اداره کل جمعیت و شهروندی ترکیه مراجعه نماید. لازم به ذکر است که پس از گذراندن پروسه درخواست ، همه مراحل در دفتر مخصوص اطلاعات مستقر در استانبول و آنکارا دنبال می‌شود و پروسه دریافت حق شهروندی این کشور تا حداکثر 30 روز کاری به اتمام می‌رسد

.

حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت

 

شهروندان ایرانی نیز بعد از یک سال اقامت توریستی در ترکیه امکان تمدید اقامت خود را نداشته و باید حداقل یک سال از زمان به پایان رسیدن این نوع اقامت گذشته باشد تا بتوانند مجدداً برای اخذ آن اقدام نمایند. به بیانی دیگر، فرد باید با پایان یافتن اعتبار کارت اقامت یک ساله و موقت ترکیه از این کشور خارج شده و بعد از گذشت یکسال دوباره به این کشور وارد شود.

بنابراین، افرادی که از اقامت توریستی برای حضور در کشور ترکیه استفاده می‌کنند باید بعد از پایان یافتن مدت اقامت خود از روش‌های دیگری برای اخذ اقامت استفاده کنند. از جمله این روش‌ها می‌توان به گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و خرید ملک در این کشور اشاره داشت.

همان‌طور که گفته شد، با خرید یک ملک با حداقل قیمت 250هزار دلار می‌توانید شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. اما بسیاری از افراد یا چنین سرمایه‌ای را نداشته و یا تمایلی به این میزان سرمایه‌گذاری ندارند. آن‌ها این امکان را خواهند داشت تا با خرید یک ملک با ارزش کمتر در ترکیه اقامت این کشور را به دست بیاورند. بنابراین، در صورتی که تنها اقامت در ترکیه برای شما اهمیت داشته و قصد اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور را ندارید، می‌توانید با سرمایه کمتر از 250هزار دلار صاحب خانه شده و اقامت ترکیه را نیز به دست آورید.

اگر به دنبال کسب جزئیات و اطلاعات جدید در مورد حداقل قیمت خرید ملک در کشور ترکیه هستید، بهتر است تحقیقات جامعی در مورد ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه داشته و یا از مشاوره تخصصی موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید

باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت خرید ملک در مناطق در حال توسعه نظیر محدوده های نزدیک به فرودگاه جدید استانبول، قیمت کمتری داشته و مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت شهروندان خارجی خواهد بود.

مزایای خرید ملک در ترکیه

به طور کلی خرید ملک و سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات کشور توریستی و تجاری ترکیه یک انتخاب ایده آل و آینده دار برای شما و اعضای خانواده خصوصاً فرزندان تان محسوب می شود، اما اگر هنوز برای تصمیم گیری مردد هستید و اطمینان کامل از مزایای خرید ملک در این کشور ندارید، بد نیست تا نگاهی به فاکتورهای متعدد و مثبت زیر بیاندازید:

نبود الزام به حضور تمام وقت و دائمی در ترکیه

دسترسی راحت به انواع سفارت ها و کنسولگری های کشورهای معتبر دنیا مثل آمریکا و انگلیس

هزینه های بسیار مناسب تحصیل و زندگی در کشور ترکیه

امکان اجاره ملک خریداری شده و کسب درآمد ارزی

بالا رفتن شانس متقاضی برای دریافت ویزاهای معتبر دنیا از جمله ویزای کانادا و شنگن

بهره مندی از دو تابعیت و پاسپورت به صورت همزمان

امکان خرید یک یا چند ملک با مجموع ارزش 400 هزار دلار برای دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه (خرید همزمان و یا به صورت مقطعی و در بازه های زمانی متفاوت)

نبود نیاز به اخذ ویزا برای اقامت در ترکیه

دریافت مزایای حق رای و حقوق بازنشستگی برای دارندگان پاسپورت ترکیه

امکان دریافت مجوز کار و تجارت در کشور ترکیه

امکان اخذ پاسپورت و کارت اقامت دائم ترکیه برای متقاضی اصلی، همسر و فرزندان زیر 18 سال

برخورداری از مزایای خدمات درمانی رایگان و دولتی ترکیه

امکان تحصیل رایگان متقاضی و فرزندان در موسسات آموزشی با کیفیت این کشور

تاکید دولت ترکیه بر این موضوع است که حداقل ارزش ملک خریداری‌شده توسط اتباع خارجی کمتر از 400 هزار دلار آمریکا نباشد. از این رو فرد باید با استفاده از مشاوره وکیل و کارشناسان ملکی معتبر و قابل اطمینان، پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه به ارزیابی قیمت آن به صورت تخصصی بپردازد.

اما شما می‌توانید با استفاده از خدمات جدید مشاوره و خرید ملک ، از ارزیابی موقعیت و صحت قیمت کارشناسان ما برخوردار شده و ملک موردنظر خود را خریداری نمایید.

با خرید ملکی به ارزش 400 هزار دلار در ترکیه، در مدت زمان کمی از تمامی مزایای پاسپورت و حقوق شهروندی این کشور برخوردار می‌شوید.

چنانچه از توان مالی کافی برای خرید ملکی با ارزش 400هزار دلار آمریکا نیستید، می توانید به سراغ گزینه های خرید ارزان تر این کشور بروید، با این تفاوت که تنها کارت اقامت دائم ترکیه برای شما و اعضای خانواده صادر شده و مجاز به دریافت حق شهروندی نیستید، مگر اینکه بعد از گذشت مدتی، قادر به خرید ملک جدیدی در این کشور شده و مجموع ارزش ملک های خریداری شده توسط شما به حداقل 250 هزار دلار آمریکا برسد.

. از لحظه انتخاب ملک تا دریافت پاسپورت ترکیه

با این که می توانید بخشی از فرآیند انتخاب و خرید ملک در این کشور را به صورت غیرحضوری و با وکالت انجام دهید، اما پیشنهاد می کنیم که به صورت حضوری به کشور ترکیه آمده و از نزدیک گزینه‌های موجود را مشاهده و ارزیابی کنید. 

به طور کلی پروسه خرید ملک  به شرح زیر است:

استقبال نماینده ما از متقاضی خرید ملک در ترکیه و همراهی و ارائه مشاوره تخصصی تا زمان پسندیدن و خرید ملک در داخل این کشور

انجام کلیه اقدامات لازم پس از خرید ملک و انتقال سند از قبیل پروسه حق شهروندی، ترجمه و تائید مدارک، دریافت کارت اقامت و پاسپورت ترکیه توسط نماینده ما

تسهیل امور انتقال وجه خرید ملک

عموماً با خرید ملک در کشور ترکیه، گذراندن مراحل قانونی دریافت حقوق شهروندی و پاسپورت ترکیه حدود 2 ماه زمان می برد. اما می‌توان با دریافت فرم تاییدیه ملک از طرف دولت ترکیه،در مدت زمانی کمتر و پیش از دریافت حقوق شهروندی، برای اخذ مجوز اقامت ‌امکان متقاضی و اعضای خانواده اقدام کرد.

.

قوانین خدمت سربازی برای اتباع خارجی

ممکن است این سوال مهم برای شما هم پیش بیاید که آیا با دریافت حق شهروندی ترکیه ملزم به گذراندن دوره اجباری خدمت سربازی در این کشور هستید؟

پاسخ‌های مختلفی برای این سوال وجود دارد. چنانچه فرزند شما زیر 18 سال باشد، با رسیدن به سن قانونی در این کشور هم‌چون سایر شهروندان ترکیه ملزم به گذراندن این دوره خواهد بود. اما قوانینی برای شهروندانی با دو تابعیت وجود دارد، که باید از طریق وکیل از آن‌ها اطلاع پیدا کنید.

چنانچه از قبل خدمت سربازی را در کشور خود به پایان رسانده‌اید، ملزم به ارائه اسناد و مدارک برای اثبات آن به دولت ترکیه هستید و در صورتی که سن شما بیشتر از 22 سال است باید با مراجعه به اداره کل جمعیت و شهروندی کشور ترکیه، نسبت به قوانین موجود و استثنائات این دوره برای توابع خارجی اطلاع کسب کنید.

 

خرید چند ملک در ترکیه

شما می‌توانید به جای خرید یک ملک در ترکیه، چند ملک در این کشور با ارزش پایین‌تر خریداری کنید که در مجموع به حداقل ارزش 250 هزار دلار آمریکا برسد. اما برای دریافت حق شهروندی باید برای تمامی ملک‌ها به طور همزمان درخواست دهید. اداره در صورتی که یک ملک و یا چند ملک در مجموع با ارزش حداقل 250 هزار دلار باشد، درخواست حق‌شهروندی شما را مورد پذیرش قرار می‌دهد.

تکلیف مالکین قدیمی ایرانی در ترکیه چیست؟

قانون حق شهروندی ترکیه برای افرادی که از قبل صاحب ملک در این کشور هستند، شرایطی را پیش‌بینی کرده است. معاملات ملکی و درخواست‌های حق مالکیت ثبت‌شده در اداره پس از تاریخ 18.09.2018 شامل قانون اخذ دریافت حقوق شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری هستند. اما اگر شما پیش از این تاریخ ملکی را در ترکیه با حداقل مبلغ ذکر‌شده خریداری کرده باشید و برای ثبت درخواست حق شهروندی ترکیه در سازمان درخواست خود را ثبت نکرده باشید، تنها در صورتی که اقساط شما تا پس از 19 سپتامبر 2018 ادامه داشته باشد مشمول درخواست حق شهروندی این کشور خواهید شد.

وزارت محیط‌زیست و شهرسازی ترکیه مسئول ارزیابی و سنجش صحت قیمت اعلام‌شده ملک در درخواست متقاضی دریافت حق شهروندی ترکیه است (ارزش ملک بیش از 250 هزار دلار باشد). لازم به ذکر است که تمامی مبلغ ملک موردنظر باید از طریق درگاه بانکی و یا کارت اعتباری بین‌المللی به حساب فروشنده انتقال داده شود.

 

خرید ملک در ترکیه برای پاسپورت

برای دریافت حق شهروندی از طریق خرید ملک واجد شرایط در ترکیه  تنها یک نفر می‌تواند با در دست داشتن مدارک خانواده درجه یک خود، مسئول پیگیری کارها و امور دریافت حق شهروندی ترکیه شود.

باخرید ملک واجد شرایط در این کشور، همسر و تمامی فرزندان زیر 18 سال شما در زمان ارائه درخواست، مجاز به دریافت حق شهروندی و پاسپورت ترکیه هستند.

این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما مجاز به فروش ملک خود برای حداقل 3 سال نخواهید بود.

اشنایی با شهرهای مهم ترکیه:

 

استانبول

 

آنکارا

 

ازمیر

 

 

پروزه های استانبول

 

شناسنامه ملک

منطقه : آسیایی – عمرانیه

متراژ : از ۹۰ متر تا ۲۵۰ متر

تعداد خواب : از ۱ خواب تا ۴ خواب

وضعیت سند : آزاد و آماده انتقال

 

  • تایید شده توسط وکلای شرکت

عمر بنا : کلید نخورده

وضعیت خرید: نقدی – اقساطی

 

معرفی پروژه :

اﯾﻦ ﭘﺮوژه اﺳﺘﺜﻨﺎﯾﯽ ﺑﺼﻮرﺗﯽ ﻃﺮاﺣﯽ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ اﻣﺘﯿﺎزات ﯾﮏ زﻧﺪﮔﯽ ﻣﻤﺘﺎز را ﺑﺮای ﺣﺪود ۵۰۰۰ نفر در قالب ۱۶۷۲ مورد واحد ﻣﺴﮑﻮﻧﯽ / اداری و ﺗﺠﺎری ﻓﺮاﻫﻢ ﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ. ﭘﺮوژه ای ﮐﻪ ﺑﻪ دﻟﯿﻞ اﯾﻦ اﻣﺘﯿﺎزات و ﻣﺰاﯾﺎی ﺑﯽ ﺷﻤﺎر ﺧﻮد ﺑﻪ ﻋﻨﻮان وﯾﮋه ﺗﺮﯾﻦ ﭘﺮوژه در ﺑﺨﺶ آﺳﯿﺎﯾﯽ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد

 

موقعیت :

اﯾﻦ ﭘﺮوژه در ﻣﺤﺪوده ای ﺑﯿﻦ اﯾﺴﺘﮕﺎه ﻫﺎی ﻣﺘﺮوی ﯾﺂﻣﺎن اوﻟﺮ و ﭼﺎﮐﻤﺎک در ﺧﯿﺎﺑﺎن آﻟﻢ دا ﺑﻨﺎ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ از ﺑﺎ ارزش ﺗﺮﯾﻦ و ﻣﺮﻏﻮب ﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ ﻫﺎی ﻣﺤﻠﻪ اﻣﺮاﻧﯿﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد. ﻣﻮﻗﻌﯿﺘﯽ ﺑﺴﯿﺎر ﻧﺰدﯾﮏ ﺑﻪ ﭘﻞ ﺳﻠﻄﺎن ﺳﻠﯿﻢ ﺑﺎ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﺴﯿﺎر آﺳﺎن ﺗﻤﻮز. ﺑﺎ درﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ دﺳﺘﺮﺳﯽ ﺑﻪ ﺣﻤﻞ و ﻧﻘﻞ ﻋﻤﻮﻣﯽ در ﺧﯿﺎﺑﺎن آﻟﻢ دا اﯾﻦ ﭘﺮوژه در ۱۵ ﺑﻪ ﭘﻠﻬﺎی ﺳﻠﻄﺎن ﻣﺤﻤﺖ و ﺷﻬﺪای ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻣﻮﻗﻌﯿﺖ از ﻟﺤﺎظ رﻓﺖ و آﻣﺪ ﻋﻤﻮﻣﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ اﺳﺖ

 

 

برچسب‌ها:, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. You are requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice or explanations.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی علامتگذاری شده اند با *